Masáže

ANTISTRESOVÁ MASÁŽ HLAVY 

je úžasná relaxačná terapia založená na prastarom ayurvédskom terapeutickom princípe. V Indii sa takejto masáži hlavy hovorilo Čampi.

Spočiatku sa umeniu masáže hlavy venovali len ženy pre udržanie zdravých a pevných vlasov. Techniky sa neskôr rozšírili aj na oblasť pliec, ramien a krku a získali si mnoho priaznivcov pre svoje terapeutické účinky pri zmiernení stresu a napätia.

Masáž sa vykonáva najmä v sede bez použitia oleja.

Účinky : uvoľnenie napätia v oblasti hrudnej chrbtice, ramien, krku a hlavy , zmiernenie očného napätia, povzbudenie krvného  a lymfatického obehu, podpora činnosti nervového systému, rozptýlenie toxínov a zvýšenie prívodu kyslíka do tkanív, uvoľnenie vlasovej časti hlavy, podpora rastu a kvality vlasov, energetické vyrovnanie, zlepšenie koncentrácie, upokojenie a relax.

U nás si môžete vychutnať túto úžasnú techniku od našej terapeutky Katky.

LYMFODRENÁŽ 

je špeciálna hmatová technika zameraná na lymfatický systém. Pomalé hmaty terapeuta priaznivo ovplyvňujú povrchový lymfatický systém a regionálne uzliny a napomáhajú transportu lymfy do krvného riečiska.

Lymfatický systém človeka je systém ciev a uzlín ktorých hlavnou úlohou je transport nahromadenej tekutiny v medzibunkovom priestore, odvod odpadových látok a udržiavanie stálosti vnútorného prostredia. Tiež sa podieľa na našej imunite pretože sú bariérou proti šíreniu infekcie a vytvárajú protilátky, ktoré zneškodňujú baktérie a cudzorodé látky.

Porucha funkcie lymfatických ciev a uzlín môže viesť k vzniku lymfatických opuchov až takzvanej elefantiazy. Čo je ochorenie, ktoré okrem výrazného opuchu a deformity končatiny sprevádza aj silná bolesť, obmedzenie pohybu a zníženie svalovej sily.

Indikácie – lymfadenopatie, lymfatický opuch,  poúrazové stavy, reumatická chronická polyartritída, migrenózne bolesti hlavy, akné, pozápalové opuchy, sklerodermia, spastické parézy, neuralgie.

Lymfatická masáž sa tiež využíva na redukciu celulitídyzmiernenie opuchov tváre ako kozmeticky efekt.

Lymfatická masáž má množstvo kontraindikácii. Pokiaľ trpíte nejakým ochorením o jej vhodnosti sa poraďte so svojim ošetrujúcim lekárom alebo priamo s masérkou. V tehotenstve sa lymfatická masáž nevykonáva.

V našom štúdiu Vám manuálnu lymfodrenáž poskytnú naše fyzioterapeutky Veronika a Barborka.

REFLEXNÁ MASÁŽ

Reflexná masáž jednotlivých segmentov tela vychádza z hmatov klasickej masáže.

Reflexnú masáž využívame v terapii rôznych problémov ako je napríklad zápcha, gynekologické ťažkosti, stavy po zápale pľúc atď.

Reflexná masáž vychádza z faktu, že vnútorný orgán a určité oblasti na koži sú ovplyvnené z jedného nervového koreňa a teda sa navzájom ovplyvňujú. Pri diagnostických hmatoch môžeme sledovať zmeny napätia a teploty kože v oblastiach, ktoré zásobuje ten istý nerv ako príslušný vnútorný orgán. Masážou potom cez ovplyvnenie kožných receptorov ovplyvňujeme aj daný orgán s nimi súvisiaci.

Reflexnú masáž u nás vykonávajú naše fyzioterapeutky Megi, Barborka, Veronika a Lucka.  O jej vhodnosti práve pre vás je nutné sa vopred informovať.

REFLEXNÁ MASÁŽ CHODIDLA

Rôzne formy práce s chodidlami a dlaňami s efektom na zdravie človeka sa používali v celom antickom svete. História reflexológie siaha až do starovekého Egypta, Číny a Indie.

Do nášho vnútorného prostredia vieme vstúpiť cez reflexné body na povrchu kože. Tieto plôšky zrkadlia jednotlivé časti a orgány ľudského tela. Ich stimuláciou pomáhame z tela odstraňovať odpadové látky a obnovovať správnu činnosť metabolizmu, príslušného orgánu  a zmobilizovať tak samoliečebný proces.

 Indikácie reflexnej masáže:

Nesprávne držanie tela. Cervikálny a lumbálny syndróm. Preťaženie svalov. Obmedzená pohyblivosť kĺbov. Funkčné poruchy tráviacej sústavy. Funkčné poruchy pohlavných orgánov. Chronická alebo akútna nádcha. Znížená imunita. Lymfatické poruchy. Alergie. Bolesti hlavy

Reflexná masáž chodidiel sa vykonáva v ľahu na chrbte alebo v sede s vyloženými nohami.

Terapeutka jemnými hmatmi prejde postupne plôšku po plôške. Tam kde sa objaví bolesť alebo odpor tkaniva miesto ošetrí ďalšími masážnymi hmatmi.

Procedúra trvá 55 minút. Na Vašu návštevu sa teší Katka

BANKOVANIE

Metóda bankovania sa využívala v Číne už po tisícročia. Používala sa najmä k odstraňovaniu krvi a hnisu pri liečbe zápalov. Prvé liečenie bankami v západnom svete zaviedli starí Egypťania. Zástancami bankovania boli dokonca aj Galén a Hippokrates.

V koži je 14 hlavných meridiánov (ciest), ktoré majú priame napojenie k vnútorným orgánom. Stimuláciou určitých bodov dochádza z hľadiska západnej medicíny k pôsobeniu na cievny, nervový systém a spojivové tkanivo.

Bankovanie rozhýbava krv, otvára kožné pory, čím dochádza k eliminácii škodlivých faktorov.

Banka sa priloží k telu tak, aby sa vytvoril podtlak a vsaje do seba časť kože aj s podkožím, čo spôsobí popraskanie drobných cievok. Červené krvinky preniknú do priestoru, malý výron krvi aj lymfy zvýši cirkuláciu krvi a prívod kyslíku do okolia, nastane reakcia organizmu a aktivácia životných procesov nielen na mieste prisatia banky a v priamom okolí, ale aj na zodpovedajúcom vnútornom orgáne.

Indikácie:

Bolesti chrbta, šije, kĺbov, hlavy. Pôsobíme na obličky, močový mechúr, žalúdok, slezinu, pankreas, pečeň a žlčník, pohlavné orgány, lymfatický. Prekrvenie dolných aj horných končatín. Pôsobíme na imunitný systém = zvýšenie obranyschopnosti organizmu

 Bežným javom pri bankovaní je vznik hematómov (modrýn). Avšak samotná procedúra má byť bezbolestná. Po procedúre je bežný vznik únavy.

Nasledujúce dva dni je potrebný dôsledný pitný režim, aby sa škodliviny, ktoré vytiahneme z vnútra do podkožia dostali preč z tela. Vhodné je aj saunovanie, ktoré odvádza tieto toxíny potom rovno z pokožky, a odľahčuje obličky.
Bankovanie opakujeme podľa potreby, alebo si doprajeme bankovaciu kúru.

Na bankovanie sa u nás môžete objednať u terapeutiek Megi alebo Bašky.

KLASICKÁ MASÁŽ

Zostava hmatov s liečebným aj preventívnym účinkom na náš organizmus. Masáž vyvoláva v tele miestnu, celkovú aj vzdialenú reakciu.

Miestny účinok sa prejavuje na koži, šľachách, v kĺbových púzdrach, krvnom a lymfatickom systéme aj v periférnom nervovom systéme.

Zlepšuje prekrvenie pokožky, podkožia a svalov, pomáha uvoľňovať stuhnuté a bolestivé miesta a podieľa sa na lepšom vyplavovaní odpadových látok z organizmu. V svalovom tkanive sa hnetením dosiahne zvýšenie alebo zníženie svalového tonusu, zvýšenie svalovej výkonnosti, zníženie bolestivosti a zlepšenie funkcie.

Celkový účinok sa prejavuje na základe miestneho a to zlepšením prietoku krvi na periférii, čo sa priaznivo prejaví na činnosti srdca a prekrvení ostatných orgánov. Masáž má celkový povzbudzujúci účinok na telesnú výkonnosť, spánok, a stav centrálnej nervovej sústavy.

Na klasickú masáž sa môžete objednať u našich terapeutiek Veroniky, Bašky, Megi a Lucky.

MÄKKÉ TECHNIKY

Mierne sa odlišujú od tradičných masážnych techník, ktorých primárnym cieľom je relaxácia, pretože sa detailnejšie aplikujú na problémové či bolestivé miesta na tele a kladný účinok je častokrát cítiť okamžite po ukončení terapie.

Vykonávajú sa spravidla bez použitia olejov či iných masážnych krémov či gélov, a preto pred terapiou mäkkými technikami je vhodné využiť pôsobenie teplom (napr. lampou), aby sa znížilo celkové napätie daného segmentu.

Mäkkými technikami ovplyvňujeme reflexné zmeny vo svaloch a na koži, podkoží a fasciách. Mäkké techniky používame primárne pri bolestiach v oblasti hlavy a chrbtice, avšak efektívne sú aj na uvoľnenie ostatných častí tela.

Stimuláciou reflexných bodov či odlepovaním kožnej riasy pozitívne vplývame na svalové spazmy, zatuhnuté šľachy, pooperačné či poúrazové jazvy a aj na zablokované kĺbové segmenty. Okrem iného, mäkké techniky sú vhodné aj na zlepšenie prekrvenia a cirkulácie krvi v tele, povzbudenie lymfatického systému a na odbúranie podkožného tuku či zlepšenie metabolizmu.

Kontaktujte nás

Máte otázky? Neváhajte nás kontaktovať...

Not readable? Change text. captcha txt