Individuálne cvičenia

Analýza pohybového systému

Pred samotnom analýzou Vám trénerka položí množstvo otázok ohľadom Vášho aktuálneho zdravotného stavu a fyzickej zdatnosti. Spoločne si stanovíte ciele a Vaše očakávania od tréningu. Potom nasleduje funkčná analýza stavu Vášho pohybové systému. Táto zahŕňa hodnotenie kĺbovej pohyblivosť, funkčné pohybové testy, hodnotenie plosky nohy, držania tela a svalových dysbalancií v statike aj dynamike.  Na základe takejto diagnostiky Vám trénerka dokáže lepšie stanoviť Váš pohybový plán k splneniu Vašich cieľov. V prípade výraznejších zdravotných ťažkostí je možné analýzu pohybového aparátu absolvovať pod vedením fyzioterapeutky.

Individuálny tréning

Tréning alebo liečebnú telesnú výchovu na podklade analýzy pohybového systému vedieme k splneniu Vašich cieľom a očakávaní.  Cvičenie prístupom ONE to ONE ( jeden na jedného) je ideálnou voľbou ak chcete riešiť konkrétny zdravotný problém, potrebujete detailnejšie vysvetliť pohyb, alebo len neradi cvičíte v skupinke. Tréningy sú šité na mieru  pre Vás a priebežne prispôsobované Vášmu meniacemu sa zdravotnému stavu alebo telesnej kondícii. V rámci našich tréningov kladieme na prvé miesto techniku, preto je cvičenie u nás vhodné ako pre klientov so zdravotnými ťažkosťami tak aj pre športovcov v rámci kompenzačných tréningov alebo v priebehu športovej prípravy.

Reflexná terapia chodidla

Reflexná terapia je prirodzenou súčasťou našich životov, aj keď si to zvyčajne vôbec neuvedomujeme. Každá časť tela je zastúpená v oblasti ruky a nohy, teda tlakové pôsobenie na špecifické oblasti na rukách či nohách môže mať liečebné účinky na orgány, sústavy, žľazy. Pri reflexnej terapii pôsobí tlak na presne určené reflexné zóny chodidla. Tieto miesta majú vzťah ku jednotlivým častiam ľudského tela a pomocou ich stimulácie tak cielene pôsobíme na organizmus ako taký. Terapia pôsobí cez reflexné dráhy na celého človeka a podporuje harmonizáciu tela i duše. Reflexná terapia je metódou stredu, často rieši aj problémy mysle a ducha, lebo nielen toxické látky zaplavujú náš organizmus, ale predovšetkým toxické (potlačené) emócie.
Má blahodarný vplyv ako na podporu fungovania vnútorných orgánov a telesných sústav tak aj prispieva  k zlepšeniu prúdenia energie v tele.

Výživové poradenstvo 

Diéta. Slovo, ktorého význam zahŕňa oveľa viac ako len chudnutie. Správne stravovanie je najdôležitejšou súčasťou nášho životného štýlu a základom pre zdravý život. Nie je to však len o správnom výbere potravín. Rovnako ako čo, je dôležité kedy, koľko a prečo jeme. Dnešná doba je plná informácií o diétach a „zaručených receptov“ na schudnutie. Toto množstvo informácií spolu s túžbou čo najrýchlejšie schudnúť často vedú k zlým rozhodnutiam a ešte častejšie k veľkým sklamaniam. Cieľom diét by však nemala byť len redukcia hmotnosti ale i celkové zlepšenie kvality zdravia a napokon i života. V rámci výživového poradenstva sa zameriavame na individuálne posúdenie stravovacích návykov v rámci životného štýlu klienta. Identifikujeme hlavné negatívne aspekty stravovania a navrhneme kroky na jeho zlepšenie.

Kontaktujte nás

Máte otázky? Neváhajte nás kontaktovať...

Not readable? Change text. captcha txt